Miky

Miky

(* 7.7. 2007)

Plemeno: Německý ovčák

Pohlaví: pes

Barva: vlkošedá

Matka: Zita (celočerná)

Otec: Weit (vlkošedý)

Sourozenci: šest bratrů a jedna sestra

Původ: Břeclav

Fotogalerie:  --><-- 

Zdraví: V prvním roce namožená přední pravá packa z hrabání, na nízký věk relativně hodně obroušené některé zuby (jak vysvětlit psovi, že nemá žrát jídlo na písku, který chroustá spolu s tím, na to jsme nepřišli),  jinak absolutně zdravý.

Status: Vzhledem k nadbytku psů s PP i bez PP na území ČR neuvažujeme o jeho zapojení se do reprodukce.

Aliasy: Mikuška, Mikóšo, Mikeš, Mikš, Mikšíček, Kikuška, Kikšour, Kikoslav.

Akce: Jarní pochod okolo Ivančic, Pátá putovní procházka Akita Inu.

 

Mikyho jsme si pořídili trošku "impulzivně", hledali jsme budoucího nástupce našeho prvního pejska, hlídače a kamaráda. Inzerát se štěňátky z Břeclavi jsme našli jako na zavolanou a zadali si poslední volné štěňátko: vlkošedého pejska. Po návštěvě vrhu už nebylo o čem dál přemýšlet a Mikýsek v čase odběru putoval k nám. S Bondym se ještě setkali a malé čilé štěnisko dočasně rozzářilo jeho život, protože na stáří přestával ovládat zadní nožky a tak byl rád, že ho někdo přišel navštívit, když už sám nedokázal jít na procházku. Přítomnost Mikyho nám taky pomohla vyrovnat se lépe s Bondyho nevyhnutelným odchodem, za což jsem mu nesmírně vděčná.

Miky je živý pejsek s neuvěřitelným množstvím energie. Pohyb miluje, obzvláště všelijaké lítání, skákání a aportování. Je také ostrý hlídač, všestranně nadaný, učenlivý, s neuvěřitelnou pamětí. Jeho velkým nedostatkem je netrpělivost, která svým způsobem ztěžuje učení některých povelů. Vzhledem k absenci jakéhokoliv cvičáku v bezprostředním okolí a toho, že by se Mikymu podle našeho názoru líbilo dělat agility nebo flyball, čeká nás nejen hledání vhodného "kynologiště", ale také učení se jezdit vlakem na delší vzdálenosti.


Jazykový koutek

Slovo měsíce:

SUBARU

Čteníすばる

Kanji: 

Význam: Plejády (název souhvězdí)