Bondy

Bondy

(*25.9.1995 -  †19.10. 2007)Plemeno: Německý ovčák

Pohlaví: pes

Barva: černá "deka", rezavé znaky (typ Rex)

Matka: ??? (pravděpodobně typ Rex)

Otec: ??? (???)

Sourozenci: ??? (pravděpodobně ano)

Původ: Hrubšice

Zdraví: Do věku jedenácti let absolutně zdravý, poté nádor na břiše, který byl operativně odstraněn a mezi jedenáctým a dvanáctým rok postupná ztráta nadvlády nad zadními končetinami a s tím související výrazné omezení pohyblivosti. Další přídatné bulky na hrudníku, zvýšená skleslost. Odchod na doporučení veterináře ve věku dvanácti let a necelého měsíce.

Status: Nikdy nebyl uplatněn v další reprodukci.

Aliasy: Bondíček, Bonďa, Bondin.

Akce: Pravidelný návštěvník kynologického cvičiště.

 

Původ Bondyho je zahalen v mlze. Tedy alespoň pro mě, protože absolutně nevím, jestli měl nějaké sourozence, ani to, jak se jmenovala jeho máma. Bondy k nám přišel ve svých pěti měsících jako pes, který měl hlídat náš dům. Výchovou a výcvikem jsem byla pověřená já, jakožto člověk sečtělý (ale jinak bez jakýchokoliv předchozích zkušeností, čili, jak se ukázalo později: absolutně nevhodný). Dlouhá léta jsme spolu "zápasili", on měl jiné představy o náplni procházek než já a dovedl si je prosadit jednoduše tak, že v určitých okamžicích začal "trpět" selektivní hluchotou.

Navzdory mým hrubým výchovným chybám to byl vždycky pes věrný, vyrovnaný, přátelský, neskonale hodný a milující, který se po celých jedenáct let těšil dokonalému zdraví. Odešel rukou veterinářovou krátce po svých dvanáctých narozeninách a jeho odchod dodnes nepřebolel. Odpočívá na zahradě u domu, který celý život chránil. Díky němu jsem se toho hodně naučila, především o bezpodmínečné lásce, kterou umí milovat snad jen psi a také o pokoře, která je téměř všem jedincům lidského druhu cizí. Nikdy mu za to nedokážu dost poděkovat a rozhodně na něj nikdy nezapomenu!
 


Jazykový koutek

Slovo měsíce:

SUBARU

Čteníすばる

Kanji: 

Význam: Plejády (název souhvězdí)