Publikace o více plemenech

Knihy:

 

Nippon No Inu

Autor: Mitsuagi Iwagou, Hideko Iwagou 
Jazyk: Japonština

Rok vydání: 1998
Počet stran: 208
Fotografie: Ano

Ilustrace: Ano

Původní cena: 
¥ 629 (cca 130 Kč)


Útlá publikace o téměř všech Japonských národních plemenech (kromě Tosa inu, Japonský špic, Japonský teriér), tematicky členěná, bohatá na fotografie. Představuje krásný přehled pro všechny milovníky "inu". 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------ 

  

Manga:

 

Inubaka

Autor: Yukiya Sakuragi
Jazyk: Japonština, v překladu Angličtina

Rok vydání: Vychází od roku 2004
Počet svazků: 22+
Původní cena: 
¥ 505 (cca 101 Kč) /svazek

 

Nejlepším přítelem osmnáctileté Suguri je kříženec (pravděpodobně akity a..?) Lupin. Zatímco Suguri sní o tom, že odejde do Tokia a konečně se osamostatní, její rodiče mají jiné plány. Náhoda tomu chce a dívku při jedné venčící procházce zastaví mladík, který ji pod záminkou vláká do auta a spolu se svým společníkem "vezme na výlet". Když únosci zjistí, že dívka je ještě nezkušená a pro jejich záměr se nehodí, nechají ji na jednom odpočivadle a ujedou. Ve stejné chvíli zastaví na tom samém místě jiné auto, které řídí mladík Teppei, jehož společnicí je černá labradorka Noa. Když ji Lupin spatří, uteče Suguri, využije nepozornosti Teppeie a fenku nakryje. Teppei je vzteky bez sebe, neboť Noa se měla stát matkou čistokrevných štěňat a Suguri mu navrhne, že si případné výlohy odpracuje v jeho petshopu Woofles. Od té chvíle se odvíjí nejrůznější příhody, jimiž se jako stuha vinou všemožná psí plemena. Čtenář se mimoděk dozvídá spoustu zajímavostí nejen ze života psů, ale také ze života v Japonsku.

Zábavnou sérii lze doporučit nejen milovníkům psům, ale i všem, kdo si chtějí osvojit nějaké to kynologické slovíčko v japonštině.

 

 

 

 


Jazykový koutek

Slovo měsíce:

SUBARU

Čteníすばる

Kanji: 

Význam: Plejády (název souhvězdí)