Kniha návštěv

Datum: 22.09.2008

Vložil: Ari

Titulek: Re: tvůj článek - webovky

Ahoj Katko,
tak předně jsem varovala, že jsem si vědomá, kolika lidí se dotknu. V další řadě jsem psala o vykrádání, což ale rozhodně není přebírání nějakých informací od jiných lidí s jejich souhlasem! A už vůbec do té kategorie nezahrnuju Tvůj web, který je totiž speciální, že je spíš fotodokumentační, než *článkovací*, proto poněkud nechápu, proč jsi článek Copycats vztáhla na sebe.
Samozřejmě je mnohem důležitější přístup ke psům než webovky, problém ale je, že dnes se většina informací o tom či onom hledá na webu a o tak citlivé problematice, jako je otázka akit je pořád zoufale málo objektivních informací. Pokud ale drtivá většina webovek obsahuje pořád to samé dokola, potom vlastně snad ani nemusí existovat.
Další pravdu máš v tom, že každý si na web může dát co chce. Proto jsem si na svůj web dala to, co jsem dala, protože jsem doufala, že se lidé nad tím zamyslí a nějaké zkušenosti do světa pustí.
Co se týče Ester, osobní zkušenost s ní mám.
Víc už asi nemám co dodat.

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2008

Vložil: Ester Jiráková Go Daiku Ken

Titulek: moje reakce na Váš článek

Vážená slečno Ari, pro Vaši informaci ta "nějaká" veterinářka a možná i "chovatelka" je kapacita ve svém oboru léčení psů homeopatikami a dlouholetá chovatelka plemene bulteriérů, s jejím svolením jsem uveřejnila její články, které vycházejí i mimo jiné v časopise - Pes přítel člověka. Uveřejnila jsem tyto články, ne jen pro chovatele akit, ale pro všechny chovatele psů, kteří mají třeba ....zdravotní problém a můžou se s ním takto vypořádat. Článek o historii plemene Akita Inu jsem získala od poradkyně chovu Jarmily Hamplové, který pro mě sepsala, vzhledem k tomu, že já mám 12 stránkovou verzi, která by k uveřejnění dle mého názoru nebyla příliš vhodná. Samozdřejmě jsem článek uveřejnila s jejím svolením. Všechny články a fotografie mám svolené ke zveřejnění od majitelů a je tam plno mým autorských fotografií. Jak jste si všimla, tak jsem odchovala dle mého názoru kvalitní a zdravá štěňata a zajímalo by mě, kolik vrhů jste odchovala Vy, když urážíte moji chovatelskou činost. Vážená slečno Ari myslím si, že když ještě akitu ani nemáte a již jste urazila více chovatelů, tak myslím, že lidi Vašeho typu jsou tragédií pro chov daného plemene, v tomto případě AKITA INU. Všechny články, které nesepsala poradkyně chovu osobně - jsou většinou kopírované a opisované z enciklopedií psů. Já jsem ráda, že mohu začínajícím chovatelům poskytnout informace o plemeni Akita inu a mnozí z nich si je také vložili na své stránky. Moje stránky nejsou jen o plemeni Akita inu, ale jsou o všech co mám ráda.

Odpovědět

—————

Datum: 22.09.2008

Vložil: Ari

Titulek: Re: moje reakce na Váš článek

Vážená paní chovatelko,
tak předně vyjádření o paní *chovatelce*, od které přebíráte články nebylo vůbec ironické, nehodlala jsem pátrat po tom, kdo to je, protože to pro můj článek nebylo důležité. To, že tam vidíte něco, co tam psáno není, není můj problém.
Vaši chovatelskou činnost neurážím, pokud něco urážím, je to Váš web. Je to s podivem, že máte již druhý, jak sama píšete, kvalitní vrh a když pominu počáteční informační nedostatky včetně fotodokumentace, pak jsem víc než překvapená, že tak zkušené chovatelce jako jste Vy musí poradkyně chovu psát články o akitách. Tohle je věc, kterou kritizuju a za kterou jedinou máte právo cítit se ukřivděná. Takže by zase zajímalo mě, kde kritizuju výběr krycího psa nebo se hanlivě vyjadřuji o štěňatech, které ze spojení pocházejí, že urážím Vaši chovatelskou činnost. Vrhy jsem neodchovala žádné a ani to nemám v úmyslu, neboť se nehodlám zapojovat do prohnilého ovzduší, které tu kolem akit následkem nedostatku sebekritičnosti mnohých z výstav známých postaviček panuje.
Dál by mě zajímalo, kolik chovatelů jsem urazila, kromě Vás a paní Mandové, která si neumí přiznat pochybení a odmítá sdělit banální informaci pod záminkou nejrůznějších výmluv, protože by také mohlo vyjít najevo, že o některých věcech tuší pramálo a nebo nic. Myslím, že jich tak moc nebude.
Obsah Vašeho webu je samozřejmě Vaší soukromou záležitostí, ale jako taková musíte být schopná unést zodpovědnost za jeho zveřejněný obsah (což platí i pro mě, proto tady s Vámi argumentuju a proto je tady porůznu rozeseto mnoho varování!) a tudíž počítat s tím, že ne každý bude psát, jak parádní web to je a jak jste úžasná a to všechno.
Můj názor je, že všichni, kdo mají s akitami dlouholeté zkušenosti by neměli spoléhat na poradkyni chovu a pustit něco do světa sami. Proto na tenhle web píšu co píšu a pokud se akita stane mou srdeční záležitostí, hodlám poskytovat vlastní osobní postřehy.
Pokud toužíte po další diskuzi, je tu samozřejmě uvedený můj email.

Odpovědět

—————

Datum: 17.08.2008

Vložil: Růžena

Titulek: Pozdrav

Ahoj, já se tak začetla do článků,že jsem zapoměla jít spát ,najednou koukám a je půlnoc.Strašně se mi líbily všechny články,prostě nemaj chybu ,přidám si vás do odkazů na své stránky a těšim se na další povídání za psí boudy :o) Přeju jen to nej Růžena a její akití smečka Horunite.

Odpovědět

—————

Datum: 24.07.2008

Vložil: Aiki a Cuči

Titulek: Pozdrav a poděkování

Dobrý den, ahoj
Dnes jsem úplnou náhodou objevila tento web (tedy zase až taková náhoda to nebyla, vzhledem k tomu, že pravidelně každý den navštěvujeme všechny zpřátelené akití weby a u Feiko v návštěvní knize byl odkaz na tyto stránky) Musím napsat, že mě moc potěšily a zároveň zahřály u srdíčka, vyprávění je naprosto jedinečné a moc hezky pojaté a poutavé. A hlavně, opět se rozroste naše velká akití smečka a přibyde další plyšátko. Naše Cučinka je stále ještě jako mrně, mazlíček, pořád by se jen s někým muchlovala (dokonce i s porodkyní na výstavě v kruhu, asi jí chtěla uplatit), takže víme jaké to je mít doma plyšátko. Se jménem bych zatím počkala opravdu až na to, co vymyslí CHS, třeba se vám to bude opravdu líbit. Jsme rádi, že jsme se mohli na srazu poznat, přejeme hodně štěstí a brzký příchod štěňátka. Zdraví Aikíno a Cučína

Odpovědět

—————

Datum: 24.07.2008

Vložil: Katka a Cherry

Titulek: pozdrav :-)

Ahoj Katy, zdravíme a děkujeme za přidaný odkaz na naše stránky. Doufám, že se máš ve světě dobře a že Tě brzo uvidíme s malou akitkou na kterou zatím čekáš :-) měj se moc hezky a ať se Ti všechno daří.

Odpovědět

—————

Datum: 24.07.2008

Vložil: Kája a psí holky

Titulek: zdraví CHS Rose Moravia :)

Dobrý den, nedávno jsem vkládala odkaz na Vaši stránku na web mých kamarádů a tak jsem si řekla, že bych se mohla konečně podívat. Máte opravdu krásné články, Vaše příběhy a povídání se mi moc líbily a koukám, že máme i spoustu společného, taky od mala tahám domů kdejakou havěť, doma krom psů máme i ještěrky, ryby a žáby :) , taky jsem vystudovala biologii (i když ne molekulární) a dávám přednost velkým psům před malými, jen s tím rozdílem, že mou láskou se stali černí psi s ušima dolů :) Moc Vám přejeme ať se s pejskem daří a ať se splní vše, co si přejete. Kája a chlupatý holky z Třebíče.

Odpovědět

—————

Datum: 23.07.2008

Vložil: Inugoya

Titulek: Ahoj vsichni!

Dekuju za mile prispevky.
Pro Hagisky: Cervenat se nemusite, vy jste mi taky nezrizene vychvalili web, cimz se okamzite zvedla jeho sledovanost ;)

Pro Fakysky: Babovku ja obvykle nerada, ale Feiko je jedna velka vyjimka. Bude-li v mych skromych silach splnit prosbu, sem s ni :)

Pro smecku Aruma: Dekuju! Pravdepodobne se nezname osobne, takze nejdriv trochu probrouzdam web, abych mela komentar a pak ho pridam do odkazu :)

Odpovědět

—————

Datum: 22.07.2008

Vložil: Alena, Láďa a pejsani

Titulek: Zdraví Aruma

Dobrý den, chtěli jsme pozdravit dalšího příznivce tohoto krásného plemene . Máte velice zajímavé stránky, moc se mi líbí vaše otevřenost a smysl pro humor( co se týká zvířat a nejenom psů jsem stejně ujetá) . Dovolili jsme si dát Vaše stránky do našich odkazů a moc se těšíme na další články a hlavně na nového plyšáčka.
Alena, Láďa a naše smečka

Odpovědět

—————

Datum: 22.07.2008

Vložil: Jana a Fajuška

Titulek: Mramorovaná návštěva :-)

Ač boudy jako takové pro své psí miláčky jsem nikdy nemusela a neměla, tak tahle nevypadá vůbec špatně ;-) Nic nebrání tedy tomu občas přijít na návštěvu :-)) Kéž by už tu taky bylo plyšátko plyšové akití. Snad se brzy dočkáme a získáme tím pořádnýho kámoše na společný výletění po té naší domovině :-) Už se moc těšíme. Taky mám jednu obrovskou prosbu, tak až utřídím myšlenky a pozametám šedou kůru mozkovou tak písnu mailíka :-) Předem děkuji, moc zdravíme a posíláme s bábovčičkou pac ;-)

Odpovědět

—————

Jazykový koutek

Slovo měsíce:

SUBARU

Čteníすばる

Kanji: 

Význam: Plejády (název souhvězdí)