Kniha návštěv

Datum: 26.10.2008

Vložil: Inugoya

Titulek: Re: Zdravím

Dobrý den!
Co se týče plyšete, mohu Vám napsat, že to tak nějak nezávisí na mě, ale na hárání fenky, což jaksi, jak jistě chápete, neovlivním. Sama jsem zvědavá, *kdy to vlastně bude*, takže mi nezbývá, než si počkat. A jelikož je mezitím stále co dělat (výcvik Mikyho, pracovní a jiné povinnosti..), tak mi to čekání ani nevadí. Plyšátko bude, tak vydržte. A až bude, budu samozřejmě o soužití s akitou psát. A to nejen o těch dobrých věcech, ale i o těch špatných.
Pokud jde o ty tzv. bitvy, ukazuje se tu pouze jedna věc a to je ta, kdo je s kým kamarád. Velmi ráda bych přispěla k vylepšení akití pověsti u nás (i když, vzhledem k vzrůstající popularitě všeho japonského je to nejspíš dvousečná zbraň); je to ostatně jeden z důvodů, proč chci akitu; ale jak někdo správně napsal, není to ani tak o těch psech, jako o lidech.
A pokud se nevyzdraví chování jistých majitelů a chovatelů, bude české akití podnebí neustále zamořené, jedovaté a plné pomluv. Umím si představit, že všichni na Yume čekají. Zvláště někteří si totiž podvědomě udělali obrázek a nedejbože, abych udělala nějakou botu. To bude opět podnět ke kuloárním debatám! Nehodlám nikomu sahat do svědomí - s tím se musí každý poprat sám - a rovněž chápu, že se snadněji čte o tom, jak je všechno prima, než o věcech, které zaslouží zamyšlení. Pokud si představujete, že přestanu být kritická, protože bude Yume, mýlíte se. Kritika není nemoc a plyše není lék. Ale alespoň se tím umlčí debatní argument *ještě ani nemáte psa..*, i když nepochybuji, že se zase vynoří další.
Uvědomuji si, jak jsem svými názory nepopulární, ale dávám přednost před nošením kůže na trh s tím, že je něco špatně, před tvářením se, že je všechno v nejlepším pořádku. Protože není. A myslím si, že každý by si měl nejdřív sáhnout do svědomí, jestli je všechno podle jeho nejlepšího cítění. A to samozřejmě platí i pro mě.
Naposledy opakuju, že žádný z mých názorů není zaměřen na ničí chovatelskou činnost, jeho psychologický profil, jeho psy, feny, odchovy, nikoho nepronásleduju, nehraju si na děda vševěda, prst boží ani nejsem překvapivě arogantní, jak by se mohlo zdát. Když si tohle čtenáři ze svého dojmu odfiltrují, třeba přijdou na to, co jsem tím doopravdy chtěla říct: že na veřejných médiích má každý svaté právo vyjádřit se naprosto svobodně o čemkoliv, ale zároveň musí být schopen unést jakoukoliv reakci na toto vyjádření. Tu dobrou, i tu špatnou.
A to je to, o co tu celou dobu jde. O nic víc, o nic míň.
A ještě jedna drobnost: Inugoya není JEN o akitách, Inugoya je o psech obecně, článků, které to dokazují, je tu spousta. Miky by se mohl cítit odstrčený ;-)
Děkuji za Váš příspěvek a přeji hezký den.





Zpět na diskuzi

Jazykový koutek

Slovo měsíce:

SUBARU

Čteníすばる

Kanji: 

Význam: Plejády (název souhvězdí)